Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michael Ballack - 13

12. 4. 2008
Jméno: Michael
Příjmení: Ballack
Přezdívka: Micha, Kapitano, Balla, Michi
Datum narození: 26. 09. 1976
Místo narození: Goerlitz
Národnost: Německo
Výška: 189 cm
Váha: 80 kg
Pozice: Záložník
Číslo dresu: 13
Debut: 31.7.2006
Přestupová částka: zadarmo
Předchozí kluby: BSG Motor Karl-Marx-Stadt, Karl-Marx-Stadt FC, Chemnitzer FC, Kaiserslautern FC, Bayer Leverkusen, Bayern Mnichov
V týmu od data: 15. 05. 2006
Smlouva do: neurčeno

Michael Ballack je dirigent zálohy s dobrým vkusem dobrým srdcem a sportovní vysokou školou obor Němčina - historie. Kde udělali soudruzi z NDR chybu, že si neudrželi tohohle vynikajícího záložníka? Michael Ballack je poprvé v zahraničí a je připraven se za svůj nový klub prát jako lev.

Narodil se roku 1976 v Gorlitzu a svojí úspěšnou kariéru odstartoval v roce 1983 v BSG Motor "Fritz Heckert" Karl - Marx- Stadt. Postupně už se však ze začátku Michaelovy kariéry stává chaoz. Kluby se totiž po pádu komunistického režimu začaly zbavovat komunistických jmen a proto se začali přejmenovávat.

Malý Michael v roce 1986 přestoupil do týmu Karl-Marx-Stadt FC, který se v roce 1990 přejmenoval na Chemnitz FC a záložník zde zůstal až do roku 1997. Ale už ve svém prvním angažmá se o něm mluvilo jako o zázraku, který už tak v mladém věku dokázal využít obě nohy a i hlavu. Jeho de facto jediným handicapem je zrak. Mike se neobejde bez kontaktních oček. „Jsem slepý jako patrona,“ sděloval jednou novinářům s úsměvem.

Kaiserslautern FC si ho udržel jen dva roky a tudíž se v roce 1999 Michael poroučel za větší výzvou do Bayernu Leverkusen. Nejvíce se ale proslavil v Bayernu Mnichov. Dostal kapitánskou pásku jak tam, tak v národním týmu.

Mnichov na něm stavěl, pro Mnichov znamenal všechno. Ale jen čtyři roky. Ballack neprodloužil smlouvu a už v únoru si sháněl budoucí angažmá. Chelsea po něm chňápla svými dlouhými chapadly a Michael se nechal zlákat hvězdami v sestavě a vysokým platem. Začal brát intenzivní hodiny angličtiny a našel domeček ve Wimbledonu pro sebe a svojí rodinu, aby byl opravdu připravený.

A přesně ta poslední věta vystihuje Michaela Ballacka. Pilného, chytrého kluka z NDR, který svědomitě plní svou práci. Nechme ho plnit svou práci i v Chelsea.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář