Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ashley Cole - 3

12. 4. 2008
Jméno: Ashley
Příjmení: Cole
Datum narození: 20. 12. 1980
Místo narození: Stepney
Národnost: Anglie
Výška: 173 cm
Váha: 67 kg
Pozice: Obránce
Číslo dresu: 3
Debut: 9.září 2006 - Charlton (liga, 2:1)
Přestupová částka: 5 miliónů liber + William Gallas
Předchozí kluby: Arsenal
V týmu od data: 31. 08. 2006
Smlouva do: neurčeno

Ashley Cole má doma cenu za nejúžasnější pár a v posteli nejvíc sexy zpěvačku roku 2005. V srdcích fanoušků Arsenalu po něm zbyla krvavá stopa. Zbude i v peněžence Romana Abramoviče?

První oficiální kontrakt podepsal v Arsenalu. Tento klub netřeba představovat. Severní Londýn, odnož od Nottinghamu Forest - ze současnosti Arséne Wenger. Právě ten si vytáhl dvacetiletého Ashleyho Donovana Colea a podepsal s ním smlouvu. Předtím ale hájil barvy Londýňanů v mládežnických soutěžích. Zajímavostí je, že jeho první debut byl proti Middlesbrough a Ashley i navzdory svým centimetrům nastoupil jako útočník.

Před podepsáním kontraktu ho Wenger poslal do klubu Crystal Palace, aby se mladý Angličan vyhrál. V roce R, tedy 2000, se Gunners zranil Sylvinho a Cole byl povolán do akce. Francouzský trenér si z maličkatého Ashleyho vychoval nejlepšího levého obránce na světě. Donovan se začal objevovat na veřejnosti se zpěvačkou Cheryl Tweedy a o jejich velkolepé svatbě jste jistě všichni slyšeli.

Už v roce 2004 začali námluvy s Chelsea. Cole i klub miliardáře Abramoviče zaplatili pokutu, protože měli dostaveníčko bez vědomí Arsenalu. Mourinho si pořídil jiného beka, ale příští rok už se přestup za velkého mediálního boomu uskutečnil. Ashley jako reprezentační obránce přešel k modré a William Gallas, s pěti miliony liber v náručí, se poroučel opačným směrem.

Ashley Donovan Cole dostal číslo tři a na začátku sezóny 06/07 působil trochu nervózním dojmem. Poslední dobou se věnoval hlavně novinám, ale nyní by se měl soustředit na své nové působiště a na spokojenost svých nových fanoušků.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář